top of page

🎄SZABAD ADVENTET!🎄 XII.rĂ©sz

  • Sep 22, 2020
  • 2 min read

"Enni, inni, aludni, menni, gondtalan tekeregni, amerre visz a lĂĄbam"

Gyerekkorom autĂłs utazĂĄsainak elengedhetetlen kellĂ©ke volt a PinokkiĂł cĂ­mƱ mesejĂĄtĂ©k, amibƑl ezt az idĂ©zetet a mai poszthoz hoztam (kezet fel, akinek megvolt :D )

Aki mĂ©g nem adott vagy kapott utazĂĄst, hosszĂșhĂ©tvĂ©gĂ©t vagy wellness-belĂ©pƑt, az nem is tudja, milyen szuper zöld ajĂĄndĂ©kozĂĄsbĂłl maradt ki! Merthogy ezt is lehet zölden, zöldebben csinĂĄlni egyĂ©bkĂ©nt, annyi a titok, hogy ne kelljen annyit utazni a cĂ©lpontig, Ă©s minĂ©l csalĂĄdiasabb, kislĂ©ptĂ©kƱbb legyen a hely.

SzerencsĂ©re egyre több ilyen hely van itthon, biztos, hogy mindenkihez van akĂĄr 20 km tĂĄvolsĂĄgban is olyan szĂĄllĂĄs, Ă©tterem vagy mĂĄs, ĂŒdĂŒlĂ©sre alkalmas hely, amit Ă©rdemes a pĂ©nzĂŒnkkel megtĂĄmogatni.

Én most kĂ©t rĂ©gi kedves helyemet osztom meg veletek, egy harmadikat pedig a "bĂĄrcsakegyszereztkapnĂĄm" kategĂłriĂĄbĂłl :)


Az elsƑ a Pajta .


"A" Pajta.


MĂ©g valamikor I.Kisborz szĂŒletĂ©se környĂ©kĂ©n jött szembe a neten ez a hely, amirƑl kĂ©ptelen vagyok superlativusok Ă©s heves szĂ­vdobogĂĄs nĂ©lkĂŒl beszĂ©lni. Az ƐrsĂ©g azĂłta a szĂ­vem csĂŒcske, hogy BorzfĂ©rjjel tizenĂ©ve elkerekeztĂŒnk ZalacsĂĄnybĂłl ƐriszentpĂ©terre. Ugyan megĂ©rkezĂ©sĂŒnket egy nyĂĄri zivatar koronĂĄzta meg, majd a következƑ vihar miatt beĂĄzott sĂĄtrunkat diĂĄkszĂĄllĂĄsra kellett cserĂ©lnĂŒnk, a vidĂ©k, a telepĂŒlĂ©sszerkezet, a kerĂ­tĂ©s-nĂ©lkĂŒlisĂ©g azonnal lenyƱgözött. Így, mikor kiderĂŒlt, hogy BorzfĂ©rj egyik bandĂĄjĂĄt meghĂ­vtĂĄk zenĂ©lni a PajtĂĄba, Ă©s felmerĂŒlt, hogy fĂ©lĂ©ves Kisborzunk Ă©s Ă©n is elkĂ­sĂ©rhetjĂŒk, rögtön igent mondtam. KĂ©tszer mehettĂŒnk "le" ƐriszentpĂ©terre, hogy vendĂ©gei lehessĂŒnk ennek a fantasztikus helynek, azĂłta is visszavĂĄgyom, kĂ©t Ă©vvel ezelƑtt pedig BorznagyiĂ©kat leptĂŒk meg egy vacsorautalvĂĄnnyal, Ă©s Ƒk se csalĂłdtak. TĂ©nyleg nem akarok belemenni abba, hogy vajon az Ă©pĂŒlet egyĂŒttes, a kert, az Ă©telek, vagy az egĂ©szet összekötƑ Ă©s felemelƑ emberek a legjobbak-e az egĂ©sz nagy csomagban, menjetek el Ă©s legyetek ti is menthetetlenĂŒl a rabjai <3


A mĂĄsodik a rĂĄcalmĂĄsi Jankovich-kĂșria RendezvĂ©ny-Ă©s Turisztikai Központ Itt mĂ©g rĂ©gebben voltam, csalĂĄdostul mentĂŒnk, mĂ©g KisBorzok elƑtt, valamikor tĂ©l vĂ©gĂ©n, Ă­gy nem volt nagy forgalom, dĂ©lutĂĄn barangoltunk egyet a rĂĄcalmĂĄsi szigeten, aztĂĄn este wellness, szauna, vacsora, mĂĄsnap haza. Mintha legalĂĄbb 3 napra mentĂŒnk volna, olyan pihentetƑ volt. Ja Ă©s nem utolsĂł sorban tök jĂł lemezborĂ­tĂł csoportkĂ©peket lehet kĂ©szĂ­teni a Dunaparton :)



A harmadik, "szeretnĂ©mhaelkĂŒldenĂ©nekide" hely pedig a Montem VendĂ©ghĂĄz Mivel itt mĂ©g nem voltam, csak egy rĂ©ges rĂ©gi tĂ©li mĂĄtrai tĂșra egyik kĂ©pĂ©t tudom idebiggyeszteni, csak hogy lĂĄssĂĄtok, nem csak nyaralĂĄst , telelĂ©st (ƑszölĂ©st, tavaszolĂĄst) is Ă©rdemes ajĂĄndĂ©kozni. A Montemet meg csak nĂ©zzĂ©tek meg, aztĂĄn sĂșgjatok a rokonsĂĄgnak, hogy mit is szeretnĂ©tek KarĂĄcsonyra ;)


Ugyanitt jelzem, baråti tårsasågok, csalådok adhatjåk ajåndékba egymåsnak a közös nyaralåst/telelést, nålunk a csalådban sokan kapjåk ezt maguktól/egymåstól és még sose mondta senki, hogy nem, semmi kedvem mår megint elutazni (:

Akinek van tudomĂĄsa hasonlĂł jĂłl bevĂĄlt, itthoni, kislĂ©ptĂ©kƱ, igĂ©nyes szĂĄllĂĄsrĂłl/Ă©tteremrƑl, az ne fosszon meg minket az infĂłtĂłl Ă©s Ă­rja meg kommentben





 
 
 

Comments


bottom of page